Bidnovo glavno sporočilo novoizvoljenemu predsedniku bo njegova zaveza za miren prenos oblasti, s Trumpom pa bo govoril tudi o dogajanju v Evropi, Aziji in na Bližnjem vzhodu, je dejal njegov svetovalec za nacionalno varnost Jake Sullivan. Govorila bosta tudi o tem, kako se bo Trump lotil teh vprašanj, ko bo prevzel položaj.
Kot je dodal Sullivan, se namerava Biden v zadnjih tednih svojega predsedovanja zavzemati za nadaljnjo podporo ZDA Ukrajini, to stališče pa bo predstavil tudi v kongresu in prihodnji administraciji republikanca Trumpa. Potrdil je, da namerava ameriška vlada Ukrajini do prenosa oblasti na Trumpa 20. januarja zagotoviti vso prej obljubljeno pomoč za boj proti ruski invaziji.
Biden je kmalu po volitvah, na katerih je republikanec porazil demokratsko kandidatko Kamalo Harris, poklica Trumpa, mu čestital za zmago in ga povabil v Belo hišo.
To je del običajnega protokola ob prehodu oblasti v ZDA, ki pa ga Trump leta 2020, ko je izgubil proti Bidnu, a poraza še vedno ni priznal, ni upošteval. Trump namreč Bidna ni povabil v Belo hišo, prav tako se ni udeležil njegove inavguracije.
Biden je v četrtek potrdil zavezanost mirnemu in urejenemu prenosu oblasti, pri čemer je poudaril pomen ohranjanja nacionalne enotnosti in umirjanja političnih napetosti v državi. V govoru v Beli hiši je izjavil, da si bo njegova administracija prizadevala zagotoviti gladek prehod oblast, kar si Američani zaslužijo.
Sestanek v Beli hiši bo bo eno redkih neposrednih srečanj Bidna in Trumpa. Nazadnje sta se soočila v televizijski debati konec junija, v kateri pa se je Biden tako slabo odrezal, da se je kmalu zatem pod pritiskom svoje stranke umaknil iz predsedniške tekme in nato svojo podpredsednico Kamalo Harris podprl kot demokratsko kandidatko.