V današnji izjavi je dejala, da lahko poslanci predlagajo, vse kar je ustavno in zakonito. DZ pa se ne sme igrati z zlorabami postopkov, je še dodala.
O tem, kdaj bi poslanci lahko glasovali o predlogu za njeno razrešitev Klakočar Zupančič ni želela špekulirati. Kot je pojasnila, je treba predlog, ko je vložen, najprej pregledati in potem predvideti nadaljnji postopek. "Teoretično bi, predvidevam, bilo možno, da bi bil predlog že na decembrski redni seji," je dejala.
Podobno kot že v sredinem pisnem odzivu je izpostavila, da se bo tudi dan po glasovanju o predlogu za njeno razrešitev, ne glede na razplet, "svet vrtel naprej".
Glede nanizanih očitkov SDS pa je spomnila, da je na sejah kolegija predsednice DZ, sejah DZ, kot tudi v izjavah za novinarje vse očitke in kritike že večkrat zavrnila. "Vedno sem tudi argumentirala svoje odločitve, vsako odločitev, ki jo sprejmem, argumentiram, utemeljim pravno. Za vsako svojo odločitvijo stojim," je zatrdila. Obenem je izpostavila, da se v DZ ne bi smeli igrati z zlorabami postopkov, ampak morajo skrbeti za blaginjo državljank in državljanov.
Nesoglasja med SDS in predsednico DZ imajo dolgo brado
Poslanska skupina SDS je v sredo napovedala vložitev predloga za razrešitev predsednice DZ, ki ji očitajo ponavljajoče kršenje poslovnika DZ, ustave, zakonov in neprimernega vedenja. Podpise k predlogu za razrešitev je prispevalo tudi osem poslancev NSi.
Nesoglasja med SDS in predsednico DZ imajo sicer dolgo brado, a dokončno je poslance SDS razburilo postopanje Klakočar Zupančič ob predlogu za razpis posvetovalnega referenduma o predlogu zakona o dodatku k pokojnini za izjemne dosežke na področju umetnosti, ki so ga predlagali sami.
Kolegij predsednice DZ je namreč na torkovi seji glasovanje o predlogu za razpis posvetovalnega referenduma uvrstil na današnjo izredno sejo DZ, čemur pa predlagatelji nasprotujejo.
Ker se sej kolegija predsednice DZ SDS ne udeležuje več, so jo z dopisom pozvali k umiku, ker menijo, da gre za kršitev 184. člena poslovnika, ki določa, da se predlog uvrsti na dnevni red prve naslednje seje DZ, če je vložen najkasneje 30 dni pred to sejo. Ta rok se po njihovem mnenju še ni iztekel, pač pa bi morali o pobudi odločati šele po 30 dneh po vložitvi.
Takšno kršitev so predsednici DZ očitali tudi ob predlogu za posvetovalni referendum o priznanju Palestine, "ko je za potrebe predvolilne kampanje Gibanja Svoboda izsilila hitro priznanje Palestine", je danes med drugim dejala poslanka SDS Karmen Furman.