Tesla je sicer objavila rezultate že teden prej – pozitivno se presenetili predvsem z napovedjo prodaje za naprej, kar je dvignilo ceno delnice. Sledilo je podjetje Alphabet, ki je objavilo res odlične rezultate. Dobiček je zrasel kar za 37 odstotkov, tudi prihodki so se zvišali za 15 odstotkov. Glavni motor rasti je bila v tem kvartalu divizija oblačnih storitev, kjer so beležili za kar 35 odstotkov višje prihodke kot lani. To kaže, da so se obsežne investicije v oblačno infrastrukturo ter umetno inteligenco dejansko začele vračati v obliki nadpovprečnih stopenj rasti. Izpostavili so trenutni moment na trgu, ki gre v smeri uporabe umetne inteligence, in podjetje je bilo na to dobro pripravljeno.
Vseeno z investicijami še niso končali, saj za naslednji kvartal načrtujejo za 13 milijard novih investicij. Tudi Microsoft je presegel pričakovanja analitikov – tako so prihodki narasli za 16 odstotkov, dobiček pa za 11 odstotkov. Glavni motor rasti je bil tudi tukaj oblačni segment Azure, kjer je bila rast prihodkov še bistveno višja in je znašala 33 odstotkov. Vseeno je naslednji dan delnica upadla za skoraj 6 odstotkov, saj so bile ocene vodstva podjetja glede nadaljnje rasti prihodkov nekoliko bolj konservativne. Najbolj je analitike zmotila nekoliko nižja napovedana rast oblačnega segmenta in delnica je hitro padla v nemilost prodajalcev v zadnjih dneh oktobra. Tudi Meta je močno presegla lanskoletne številke, kar se tiče prihodkov in dobička. Tudi tukaj je bila rast 19-odstotna oziroma 35-odstotna pri čistem dobičku.
Vseeno pa je število aktivnih uporabnikov njihovih platform zaostalo za pričakovanji analitikov. Rast števila uporabnikov je sicer bila 5-odstotna, kar pa je bilo nekoliko pod pričakovanji. Analitike pa je »preplašila« predvsem napoved o novih masovnih investicijah v letu 2025. Že za leto 2024 bo ta številka znašala okoli 40 milijard dolarjev, v prihodnjem letu pa naj bi se še močno povečala zaradi višjih vlaganj v programsko in strojno infrastrukturo.
Tudi delnica Mete je dan po objavi delila usodo Microsofta in upadla za več kot 6 odstotkov. Zadnja od »veličastnih 7« sta v preteklem tednu rezultate poslovanja objavila Amazon in Apple. Slednji je povišal dobiček za 12 odstotkov, tudi pri prihodkih je presegel pričakovanja analitikov. Prodaja telefonov je zrasla za 6 odstotkov, kar je še vedno njihov glavni vir prihodka – ti predstavljajo skoraj polovico v celotni strukturi prihodkov. Z rezultati pa je še najbolj navdušil Amazon, ki je močno presegel napovedi analitikov – predvsem pri čistem dobičku. Glavni generator rasti so bili pri njih prav tako oblačni segment ter prihodki iz oglaševanja. Delnica je posledično pridobila 7 odstotkov vrednosti.