Sedanje vodstvo bolnišnice se je na ministrstvo obrnilo s kratkoročnimi, srednjeročnimi in dolgoročnimi težavami. »Kratkoročne so predvsem likvidnostne težave. Poravnavamo aprilske račune, finančnega minusa je bilo ob mojem nastopu funkcije več kot dva milijona evrov. Glede plačil še nismo napredovali, imeli smo nekaj izterjav, ki jih je bilo treba poplačati prednostno. V teku so postopki za kratkoročno posojilo, verjamemo, da nam bo ministrstvo v zvezi s tem pomagalo. Gre za dva milijona, z namenom poplačila dobaviteljev. Upamo, da bomo s posojilom obveznosti zmanjšali vsaj za tri mesece. Z novimi pogodbami smo začeli izvajati tudi politiko 90-dnevnih plačilnih rokov. Glede preostalega pa mislim, da je bil sestanek bolj seznanitvene narave, in upamo, da se bo sodelovanje razvijalo še v širšem sklopu,« pravi v. d. direktorja bolnišnice Marjan Podgoršek. V zvezi s srednjeročnimi težavami omenja predvsem, da bo treba marsikaj postoriti organizacijsko in izboljšati informacijske stvari. Sam se sicer namerava prijaviti tudi na razpis za direktorja bolnišnice.
»Trenutno zelo dobro delujeta dva programa, enota žilnih pristopov, ki praktično oskrbuje vso Slovenijo, kar zadeva oskrbo dializnih bolnikov. Zelo je razširjen program hematologije, to je dodaten program, prevzeli smo 8000 točk druge ustanove,« je poudarila Tadeja Jelenko, v. d. strokovne direktorice bolnišnice.
S sestankom je zadovoljna tudi ministrica, na katero je sicer v mandatu prejšnjega vodstva bolnišnice letelo precej očitkov, da kljub perečim težavam in seznanjenosti z njimi doslej v času svojega ministrskega mandata ni našla časa za obisk zasavske bolnišnice. »Predvsem smo pregledali, v kakšnem stanju je bolnišnica, tako likvidnostno kot tudi glede uresničevanja načrta. Zelo sem zadovoljna, ko so mi povedali, da se lotevajo veliko prenov procesov, denimo pregledujejo čakalne vrste po posameznih oddelkih. Mislim, da je sanacijski načrt dobro sestavljen, da gredo ukrepi, ki jih izvajajo v bolnišnici, v pravo smer,« je povedala. Zagotovila je tudi, da bo urgenca ostala v Trbovljah. V preteklosti je bila namreč večkrat omenjena ideja o njeni ukinitvi, kar je v Zasavju na vseh ravneh sprožilo buren odziv.