V drami Tukaj Hanks in ameriška igralka Robin Wright igrata par, ki si prizadeva ohraniti svojo družino skozi rojstva, poroke, ločitve in smrti v več desetletjih in celo generacijah. Po navedbah mednarodne spletne podatkovne filmske baze IMDb gre za generacijsko zgodbo o družinah in posebnem kraju, kjer živijo, delijo ljubezen, izgubo, smeh in življenje.

Hanks v filmu odigra svoj lik vse od idealističnega najstnika prek različnih obdobij mladosti in srednjih let do slabotnega, ostarelega moškega.

Filmski ustvarjalci so se odločili, da se pri tem ne bodo zanašali zgolj na masko in so se povezali s studiem Metaphysic, ki se ukvarja z umetno inteligenco, ter pripravili orodje Metaphysic Live, s katerim so igralce pomladili in postarali.

Tehnologija je Hanksu omogočila, da si je lahko po vsakem prizoru že takoj ogledal svojo prirejeno filmsko podobo. "Neverjetno je, da se je to zgodilo v realnem času," je povedal Hanks in dodal, da mu tako ni bilo treba čakati na osem mesecev postprodukcije. "Lahko smo se videli v realnem času, prav takrat in tam," je ponazoril.

Hitro naraščajoča raba umetne inteligence v filmih sicer sproža veliko zaskrbljenost v Hollywoodu, kjer so igralci lani stavkali, med drugim zaradi grožnje, ki jo po njihovem mnenju ta tehnologija predstavlja za njihova delovna mesta in industrijo.

Uporaba umetne inteligence v filmu Tukaj pa ni bila edini neobičajen tehnološki podvig. Film je v celoti posnet z eno statično kamero, ki je večinoma nameščena v kotu dnevne sobe predmestnega ameriškega doma. Gledalci so priča utrinkom istega prostora, medtem ko se prepletajo različna časovna obdobja, tako prihodnost kot preteklost.

Drama Tukaj temelji na tudi v slovenščino preveden istoimenskem risoromanu Richarda McGuireja.

Priporočamo