Ljubljančanke bodo v zadnjih dveh krogih igrale z ekipama, ki so ju na prvih tekmah (dokaj) gladko premagale. Naslednjega tekmeca Zvezdo Zvenigorod (10. 3.) so ugnale že v gosteh (29:24), romunsko Valceo pa doma z 28:24 (17. 3.).

Krimovke so potrebovale skoraj petnajst minut, da so premagale uvodni krč oziroma nervozo zaradi (ne)pomembnosti tekme. Nato so suvereno prevzele vajeti igre v svoje roke in od tu naprej diktirale ritem, ki mu Madžarke niso mogle slediti. Potrebnih je bilo nekaj odličnih obramb vratarke Jelene Grubišić (12 v prvem polčasu), agresivna obramba nad najboljšo gostujočo igralko, 186 centimetrov visoko Zsuzsanno Tomori, ter niz hitrih protinapadov in/ali lepih izdelanih akcij, da so varovanke Toneta Tislja strle odpor Ferencvarosa.

V 15. minuti so šele drugič na tekmi povedle (8:7), v 20. so prvič imele dva zadetka prednosti (12:9), minuto kasneje že tri, odločilni udarec gostjam pa so zadale na začetku drugega polčasa. Hitronoga Španka Carmen Martin je s tremi zaporednimi zadetki povišala razliko na 19:13, malce kasneje pa je bilo že 22:15.

Ko se je razlika v 50. minuti povzpela na 28:20, je trener Tone Tiselj malce prevetril zasedbo, zaradi česar je sledil padec v igri krimovk in Ferencvaros se je v 56. minuti po dolgem času spet spustil na minus štiri (29:25). To je bil alarm in zadnji trenutek za vnos preverjenih moči, ki so tekmo v zadnjih minutah pripeljale do mirnega konca.

Tone Tiselj, trener Krima Mercatorja, je dejal: »Igrali smo zelo kvalitetno v vseh segmentih igre. Bila je prisotna tudi prava mera volje in želje, tako da moram resnično čestitati svojim sodelavcem in igralkam za kvalitetno pripravo in odlično odigrano tekmo.« Simpatična Andrea Penezić je pristavila: »Vedeli smo, da bo tekma težka in da moramo zmagati za pet zadetkov. Odigrali smo zelo dobro v obrambi, ki je bila ves čas čvrsta in agresivna.«

Liga prvakinj, 4. krog, skupina 1: Randers – Budućnost 20:20 (11:8), Györy – Larvik 30:24 (15:13), vrstni red: Györy 8, Larvik 4, Budućnost 3, Randers 1, skupina 2: Zvezda Zvenigorod – Oltchim Valcea 23:26 (15:13), Krim Mercator – Ferencvaroš 31:25 (15:12), vrstni red: Krim in Ferencvaros po 6, Oltchim Valcea 4, Zvezda Zvenigorod 0. sž, sta