Po sobotni zasledovalni tekmi v Hochfilznu je bilo v slovenskem taboru kar nekaj grenkega priokusa. Najboljša slovenska biatlonka Anamarija Lampič je ob polovični uspešnosti na strelišču zasledovalno tekmo končala šele 38. mestu, čeprav je šla na progo kot osma iz sprinta, mesto za njo pa je tekmo končala Lena Repinc. Daleč od točk je bila Polona Klemenčič, medtem ko se Klara Vindišar sploh ni uvrstila na tekmo. Toda popolnoma drugačno vzdušje je bilo po nedeljksi štafetni preizkušnji.
Že Lena Repinc in Klara Vindišar, čeprav je slednja izgubila dve mesti in Lampičevi predala kot 15., sta svojo nalogo opravili solidno. Ob dveh popravah na strelišču je 28-letna biatlonka iz Valburge z odličnim tekom slovensko štafeto popeljala do sedmega mesta, še boljši nastop pa je uspel Poloni Klemenčič, ki je zaradi bolezni morala izpustiti uvodne tekme v Kontiolahtiju. Na strelišču je bila natančna, odlična pa je bil v teku, saj je v boju za četrto mesto prehitela Švicarko Eliso Gasparin. »Izjemno sem vesela, končno sem na strelišču pokazala to, kar znam. Tudi na progi sem iztisnila vse iz sebe, da sem ujela in prehitela Švicarko. Res sem vesela te tekme in da je ženska štafeta naredila tako dober rezultat, tako je tudi poplačano, da sem bila dva dni bolj slaba,« je po četrtem mestu dejala 27-letna biatlonka iz Šenčurja. »Takšen rezultat si zaslužimo. Močno smo delale celo poletje in zdaj je bilo tudi nekaj sreče na naši strani,« pa jo je dopolnila Anamarija Lampič. S četrtim mestom so slovenske biatlonke izenačile do zdaj najboljšo žensko slovensko uvrstitev v štafetnih tekmah. Pred 17-leti so bile Teja Gregorin, Dijana Grudiček, Andreja Mali in Tadeja Brankovič četrte na svetovnem prvenstvu v Anterselvi.
Ponovili uspeh iz češkega Novega Mesta
Še bližje tretjemu mestu je bila slovenska moška štafeta, ki je začela s sedmim mestom Mihe Dovžana, ki je imel stoje dve popravi, z eno popravo pa se je najboljši trojki približal Jakov Fak. Čeprav je tudi Toni Vidmar moral stoje enkrat popravljati, je pridobil še eno mesto, ki ga je Lovro Planko ob odhodu z zadnjega strelskega postanka še uspel ohraniti, vendar je bil Šved Sebastian Samuelsson v teku močnejši od njega. »Velikokrat je videti, da nismo kos svoji nalogi, a mi ves čas vemo, kako treniramo in da dobro delamo. Danes se lahko veselimo, je en lep dan za žensko in moško ekipo,« se je ponovitve četrtega mesta iz češkega Novega Mesta pred dobrimi tremi leti veselil Jakov Fak, ki je dobro formo potrdil že v sobotni zasledovalni tekmi, ko je pridobil sedem mest in napredoval na 14. mesto. Tudi takrat je bil v štafeti Dovžan, ki je s 33. mestom v soboto prav tako prišel do točk, ob njima pa sta nastopila še Klemen Bauer in Rok Tršan. »Vse sem dal od sebe, kar sem lahko. Na strelišču sem bil zelo miren. Ko si enkrat na strelišču v taki družbi, si enostavno povsem miren, saj nimaš ničesar izgubiti in sem bil zelo sproščen,« pa je svoj nastop komentiral 24-letni Toni Vidmar. V ženski štafetni tekmi so se sicer zmage veselile Nemke, druge so bile Francozinje, tretje pa Švedinje, še drugič zaporedoma pa so Norvežane ugnali Francozi.
Urevčeva in Črv v Davosu med trideseterico
Na tretji postaji svetovnega pokala v Davosu se je Eva Urevc prvič letos v sprintu prebila med najboljših 30, vendar v tretji četrtfinalni skupini osvojila šesto mesto, kar je bilo dovolj za končno 29. mesto. Prvega mesta se je veselila Švedinja Jonna Sundling. V kvalifikacijah je bil ob svojem prvem letošnjem nastopu v svetovnem pokalu tudi Vili Črv, ki v drugi četrtfinalni tekmi ni prehitel nobenega od tekmecev in se je moral zadovoljiti s 30. mestom. Do prvega mesta je še enkrat več pritekel Norvežan Johannes Hoesflot Klaebo, Miha Šimenc, ki je bil v Lillehammerju osmi, je obstal v kvalifikacijah, tako kot tudi Nejc Štern, 17. iz uvodnega sprinta sezone v Ruki in Anže Gros. Na nedeljski tekmi na 20 kilometrov v klasični tehniki sta do točk prišla Miha Ličef, ki je bil 43. in Črv, ki je bil štiri mesta slabši. Zmagal je Norvežan Martin Loewstroem Nyenget. Tudi v ženski konkurenci je zmaga po zaslugi Astrid Oeyre Slind, ki je pri 46. letih prišla do svoje prve zmage v svetovnem pokalu, odšla na Norveško.