Tekma državnega prvenstva v smučarskih skokih je potekala v oblačnem vremenu v Kranju. Na tekmi skakalcev je bil Timi Zajc (SSK Ljubno BTC) vodilni po prvi seriji, skočil je 103 metre in zbral 119,4 točk. Drugi je bil mladinec Žiga Jančar (SSK Ihan) s 101.5 m in 115,2 točkami, tretji pa Žak Mogel (SSK Ljubno BTC) s 100 metri ter 112,5 točkami. Sledili so Anže Lanišek, Rok Masle in Žiga Jelar na šestem mestu, Lovro Kos je bil sedmi. V finalu je Zajc s 101,5 m in 236,1 točkami potrdil naslov prvaka v Kranju, do srebra je skočil Lanišek s 104 m in najboljšo oceno finala, zbral je 233,0 točk, bron pa je osvojil Jančar z 99,5 m in 227,3 točkami. Jelar je končal na četrtem mestu, sledila sta Kos in Mogel, ki je zasedel šesto mesto.

»Po dolgem času sem spet državni prvak, nekaj let zapored mi to ni uspelo. S formo sem kar zadovoljen, že v Hinzenbachu sem pokazal, da je nivo dober in se veselim zime,« se je veselil naslova državnega prvaka smučarski skakalec Timi Zajc.

Na tekmi skakalk je polovico dela do končnega slavja v prvi seriji opravila Nika Prevc (SK Triglav Kranj), ki je skočila 104,5 m in je zbrala kar 139,1 točk. 15,1 točk je zaostajala Ema Klinec (SSK Norica Žiri) s 97.5 m, tretja je bila Tina Erzar s 105 m in 122,0 točkami. Sledile so Nika Vodan, Jerica Jesenko in Nina Kontrec. Nika Prevc je v finalu zanesljivo potrdila naslov s 105 m in 275,2 točkami. Srebro je osvojila dvakratna zaporedna prvakinja Ema Klinec z 99 m in 246,8 točkami, prvič pa bron v članski konkurenci Tina Erzar, ki je v finalu pristala pri 100 m, zbrala je 246,6 točk. 242,0 točk je na četrtem mestu zbrala Nika Vodan, peta je bila Jerica Jesenko z 224,5 točkami, šesta pa Nina Kontrec z 217,5 točkami.

Na mešani ekipni tekmi je zanesljivo zmagala prva ekipa SK Triglav Kranj (Maja Kovačič, Nejc Toporiš, Nika Prevc, Žiga Jelar) pred branilci naslova iz SSK Norica Žiri (Nika Vodan, Marcel Stržinar, Ema Klinec, Matic Jereb), bron je osvojila ekipa SSK Ilirija (Urša Vidmar, Rok Masle, Taja Košir, Lovro Kos). x