Čeprav so si silno želeli še tretje zmage na tretji tekmi evropskega pokala v letošnji sezoni, so to pot košarkarji Cedevite Olimpije ostali praznih rok. A tudi v Ankari proti Türk Telekomu so pokazali, da bodo v drugokakovostnem evropskem tekmovanju precej bolj konkurenčni kot prejšnji dve sezoni. Nasprotniku so praktično celoten obračun tesno dihali za ovratnik, na koncu pa jim tekme ni uspelo odločiti v svojo korist, kot so to storili na gostovanju v Cluju. Ljubljančane naslednja tekma evropskega pokala čaka v torek, ko bodo v Stožicah gostili Lietkabelis, ki ima za zdaj na računu tri poraze.

V boj s turškim moštvom je pomočnik trenerja Zvezdana Mitrovića Đorđe Adžić od prve minute poslal 17-letnega Francoza Joana Beringerja, ki mu v zmajevem gnezdu očitno močno zaupajo. Po obetavnem začetku so Ljubljančani popustili, minuta odmora že v peti minuti pa je stvari znova postavila na svoje mesto. Kapetan Jaka Blažič in soigralci so bili izredno agresivni v obrambi, na trenutke celo preveč, zato so storili tudi osebni napaki pri metih nasprotnika za tri točke. Adžić je visok ritem v igri držal s številnimi menjavami, že v prvi četrtini je na igrišče poslal enajst igralcev, med njimi tudi Gregorja Glasa in Žigo Daneua, vso tekmo je na klopi prebil le Bine Prepelič. Gostitelji so sicer ves čas držali rahlo prednost, a so jim bili gostje tik za petami in niso dovolili, da bi se odlepili na višjo prednost.

Podoben potek dogodkov je sledil tudi v drugem polčasu. Adžić je prvi del tretje četrtine sočasno na parketu držal Daneua, Glasa in Beringerja, kljub temu pa njegovo moštvo ni popustilo. Je pa nasprotnik začel dominirati v skoku v napadu in zato ostajal v rahli prednosti. Adžić je nasprotnika poskušal zmesti z obdobji conske obrambe in pogostimi menjavami, kar je njegovo moštvo na začetku zadnjih desetih minut pripeljalo na vsega točko zaostanka. A gostiteljev ob tem ni zajela panika, po napakah obrambe moštva iz Ljubljane so dosegli nekaj lahkih košev, posledično pa do konca niso dopustili, da bi Olimpija prišla do presenečenja. Zmajem je lahko žal tudi zaradi slabega izvajanja prostih metov, saj so jih iz 22 poizkusov zgrešili osem.

»Tekma je bila izredno borbena, obe ekipi sta si močno želeli zmage. Na koncu smo praznih rok ostali mi. Nasprotniku smo predvsem v drugem polčasu dovolili preveč napadalnih skokov, kar nas je na koncu tudi stalo presenečenja v Ankari. A zaradi tega ni konec sveta. Kot vsakič bomo obračun dobro analizirali, si pogledali napake, ki smo jih delali, jih poskušali odpraviti in na naslednji tekmi krenili po zmago,« je dogajanje ocenil Olimpijin D. J. Stewart, ki je tekmo sklenil pri sedmih točkah. S po desetimi so bili najboljši strelci zmajev Devante Jones, Aleksej Nikolić, Jaka Blažič in Derek Ogbeide.

Evropski pokal, 3. krog, druge tekme v skupini B: Lietkabelis – Aris 74:92, Venezia – Bourg sinoči, danes ob 18. uri: Cluj – Valencia, ob 19. uri: Hapoel Jeruzalem – Hamburg.

Türk Telekom – Olimpija 78:70 (26:22, 43:37, 57:52)

Evropski pokal, 3. krog, skupina B. Ankara Spor Salonu, sodniki: Bissang (Francija), Sukys (Litva), Lezcano (Argentina).

Türk Telekom: Heidegger, Tekcevik, Durmaz 2 (2-0), Akpinar 12 (9-9), Alexander 16 (9-6), Brown 12, Tunca 2 (2-2), Agva, Bess 7, Hanlan 11 (7-7), Tarla, Makoundou 16 (1-0), trener: Can.

Olimpija: Stewart 7 (3-1), Robinson 7 (6-3), Jones 10, Radović, Nikolić 10 (2-1), Glas 5 (4-3), Blažič 10 (5-5), Beringer 4, Geben 5 (2-1), Prepelič, Ogbeide 10, Daneu 2, trener: Adžić.

Prosti meti: Türk Telekom 30-24, Olimpija 22-14. Met za dve točki: Türk Telekom 36-21, Olimpija 40-22. Met za tri točke: Türk Telekom 19-4, Olimpija 14-4. Skoki: Türk Telekom 40 (25 + 15), Olimpija 24 (18 + 6). Osebne napake: Türk Telekom 21, Olimpija 25.

Igralec tekme: Kyle Alexander (Türk Telekom).

Semafor: 13:5 (4. minuta), 21:18 (8), 30:28 (13), 39:35 (18), 48:45 (23), 54:48 (29), 57:56 (32), 69:62 (37).