Prvi nevaren napad je z akcijo za učbenike spremenila v vodstvo z 1:0 v 14. minuti. Pedro Lucas je dobil skok, Florucz je žogo pravočasno podal v prazen prostor, kamor je vtekel Blanco (na fotografiji v zeleno-belem dresu) in jo spretno sprejel z desnico, nato pa z levico poslal v mrežo za navdušenje na tribunah. Tekma v sijajnem vzdušju je postala bojevita, a Lask si do odmora velikih priložnosti ni priigral, Olimpija pa je preko Sualeheja stresla okvir gola. V drugem polčasu Lask ni našel rešitve kako prebiti trdno ljubljansko obrambo v sistemu 5-3-2. V 80. minuti je Olimpija odločila tekmo z drugim golom v režiji Sualeheja (izvajalec prostega strela), Ristića (podajalec), Pedra Lucasa (strelec).

Celje je pred 4175 gledalci poskrbelo za nepozaben evropski večer, saj je v mreži turškega Bašekšehirja iz Carigrada odjeknila petarda (5:1). Potem ko je Bašakšehir v drugi minuti zapravil sijajno priložnost za vodstvo, ko je odlično posredoval vratar Rozman, se je začel strelski celjski šov. Celjani, ki so s presingom, borbenostjo in bliskoviti prehodi v napad povsem razorožili tekmeca, so skoraj vsak strel v okvir gola spremenili v zadetek. Pet golov so dosegli iz osmih poskusov v okvir gola. Imeli so tudi kanček sreče, saj se je žoga občasno odbijala tako, da je končala v mreži Turkov, ki so delali neverjetne napake v obrambi in delovali kot razbita vojska. »Nisem ponosen zaradi izida, ampak zaradi agresivnosti in kompaktnosti,« je povedal trener Celja Albert Riera. Konferenčna liga, 2. krog: Celje – Bašakšehir 5:1 (3:0, Svetlin 5, Brnić 30, Sešlar 34, Kučys 51, 77; Pelkas 75); Olimpija – Lask Linz 2:0 (1:0, Blanco 14, Pedro Lucas 80).