Nogometaši Maribora so prvi finalisti pokala Pivovarne Union. V včerajšnjem prvem polfinalnem obračunu so bili na gostovanju boljši od drugoligaške Kety Emmi & Impola Bistrica s 3:1 (0:0). V prvem polčasu so bili na premočeni zelenici v Slovenski Bistrici podjetnejši in nevarnejši Mariborčani, tudi domačini so imeli svoje priložnosti, a se je prvi del končal brez zadetkov. Takoj v začetku drugega dela so povedli domačini, ko je bil po predložku z leve strani igrišča pred vrati Maribora najbolj zbran in miren Nino Kukovec. A veselje domačih navijačev ni trajalo dolgo, saj je le nekaj minut zatem z lepim in natančnim strelom z roba kazenskega prostora izenačil Marko Tolić. Mariboru je nato uspel popoln preobrat, v 55. minuti je Ivan Brnić žogo poslal pred vrata domačih, avtogol pa je dosegel Filip Janežič. V 72. minuti je končni rezultat postavil Aljaž Antolin.