Na uvodni tekmi petega kroga v prvi slovenski nogometni ligi je ljubljanski Bravo danes gostil Koper, visoke zmage s 3:0 (1:0) pa so se na koncu veselili Primorci. Vodilni zadetek za goste je dosegel Francoz Timothee Nkada v 42. minuti, na 2:0 pa je povišal komaj 19-letni Andraž Ruedl v 48. Na tekmi, na kateri je imel Koper precej večjo posest žoge (v odstotkih 57:43) in tudi več strelov v okvir vrat (8:2), je gol za končni izid 3:0 postavil Luka Vešner Tičić v 75. minuti. Po štirih odigranih tekmah – tretji krog je bil preložen zaradi deževnega vremena in poplav – ima Koper devet točk, Bravo pa štiri. Jutri bosta še tekmi Mura – Radomlje (ob 17.30) in Aluminij – Olimpija (20.15), jutri pa Rogaška – Maribor (17.30) in Domžale – Celje (20.15). Po današnji prvi tekmi v drugi slovenski nogometni ligi med velenjskim Rudarjem in Primorjem se bo peti krog nadaljeval konec tedna, vse tekme pa se bodo začele ob 17.30. Štirje obračuni bodo jutri (Nafta – Fužinar, Jadran Dekani – Gorica, Tolmin – Triglav Kranj, Brinje Grosuplje – Beltinci), trije pa jutri (Bilje – Tabor Sežana, Dravinja – Ilirija, Krka – Slovenska Bistrica). šr