Priljubljeni Rogla je kmalu pokazal, da je eden najboljših oziroma je v nekem obdobju bil najboljši kolesar na svetu. Žal mu je tudi največji uspeh v karieri – zmago na dirki po Franciji – odvzela slaba taktika moštva, ki se je iz svojih napak sicer hitro učila, a največji davek je plačal prav Slovenec. Pri njegovih zrelih 34 letih se zdi, da se zgodba ponavlja, ko je letos prestopil v moštvo Red Bull-Bora-Hansgrohe. Ekipa sicer kaže, da se je sposobna iz napak hitro učiti, še zdaleč pa ni pripravljena na ravnanje s takšnim kolesarjem, kot je štirikratni zmagovalec tritedenskih dirk. Roglič se znova ukvarja s ponesrečenimi taktikami športnih direktorjev, ki nimajo izkušenj z vodenjem moštva za zmage. Pri tem pa zelo peša tudi odnos z javnostjo.

Čeprav je zasavski orel drugi v skupnem seštevku Vuelte in prvi v najožjem krogu favoritov za končno zmago, na prost dan ni imel predvidenega medijskega termina, čeprav smo polni vprašanj o počutju slovenskega junaka, ki se bojuje sam proti vsem in tudi poškodbam. Izgovor o dolgem potovanju iz Sierre Nevade na sever Španije je sicer sprejemljiv, a v dobi spletnih novinarskih konferenc vseeno privlečen za lase, saj so druge ekipe, kot je to v navadi, našle čas za nujne obstranske dejavnosti. Pri Dnevniku smo se zato znašli ter odgovore in mnenja našli pri ​Marku Kumpu. Nekdanji vrhunski sprinter, ki je leta 2015 pri Adrii tekmoval skupaj s Primožem Rogličem in je od njega komaj leto starejši, je danes športni direktor novomeškega kluba in zato pravi naslov za kritike in vpogled v preobrazbo povprečne ekipe, ki z velikim denarnim vložkom poskuša postati najboljša.

Prvi teden 79. kolesarske dirke po Španiji je postregel z zelo zanimivim razpletom in nerazumljivim dirkanjem ekipe Red Bull-Bora-Hansgrohe. Ali oko športnega direktorja dogajanje vidi enako?

Članek je dostopen samo za naročnike
Članek je dostopen samo za naročnike
Priporočamo