Motokrosist Tim Gajser je štirikratni svetovni prvak v elitnem razredu MXGP (v letih 2016, 2019, 2020 in 2022), zato ne čudi, da ga zadovoljijo zgolj najvišje uvrstitve. Čeprav se mogoče zdi, da je bilo tretje mesto na Veliki nagradi Nizozemske zanj uspeh, pa to drži le deloma. Zadnje tedne namreč njegovo vodstvo v skupnem seštevku kopni in če je pred tokratno dirko pred najbližjim zasledovalcem, Špancem Jorgejem Pradom, imel 17 točk naskoka, se je njegova prednost zmanjšala na devet točk. Ker so do konca le še štiri dirke, naslednja že čez teden v Švici, mora Slovenec prikazati svoje najboljše vožnje, če želi še petič postati svetovni prvak.

Čeprav je bil zmagovalec dirke domačin Jeffrey Herlings, ki je bil najhitrejši v obeh vožnjah, pa mora Gajser pogledovati predvsem proti Pradu, saj ima Herlings že velikih 35 točk zaostanka. »Proti koncu vožnje sem našel dober ritem, ampak izgubil sem stik z vodilnimi v ospredju, zato se nisem preveč naprezal, da bi jih ujel. Vem, da lahko štartam veliko bolje in da se lahko vozim z najboljšimi spredaj. Prepričan sem, da se bom znova boril za mesto na zmagovalnih stopničkah,« je bil Tim Gajser optimističen po kvalifikacijah, ki jih je končal na petem mestu, toda Prado je bil tretji. Žal je bil Španec nato boljši tako v prvi (bil je drugi, Gajser četrti) kot v drugi vožnji (bila sta drugi in tretji) in je napram Slovencu pridobival pomembne točke. Drugo vožnjo je Gajser začel precej bolje kot prvo in bil uvodoma drugi, vodil pa je Nizozemec Glenn Coldenhoff, Prado je bil tretji pred Herlingsom. Toda Gajser in Prado sta bila hitrejša od Coldenhoffa in kmalu prišla na čelo, tudi Herlings je šel mimo. Prada je Gajser za sabo zadrževal sedem krogov, na koncu pa je Herlings prehitel še Španca. Za nameček je Slovenec še padel, a se je na stezo vrnil še tik pred Coldenhoffom. Jan Pancar je po 20. in 17. mestu skupno dirko končal na 20. mestu in dobil novih pet točk, s katerimi je v skupnem seštevku na 14. mestu. x