Danes uspešna podjetnica se je rodila v Parizu, otroška leta je preživljala v Kamerunu. Na študij se je znova vrnila v Francijo, kjer je magistrirala iz kar treh študijskih smeri: političnih ved, projektnega menedžmenta in podjetniškega komuniciranja.

Toda k temu, da je začela razmišljati, kako pomagati ljudem v svoji domovini, jo je privedla velika osebna tragedija. Osmega julija 2012 so na vhodu njune hiše v kampusu kamerunskega glavnega mestu Yaoundé doslej neznani storilci do smrti zabodli njenega moža Erica de Putterja, francoskega teologa, ki je poučeval na tamkajšnji protestantski univerzi. Ob lastni travmi je ugotovila, da so ljudje v hudih duševnih stiskah v Kamerunu tako rekoč prepuščeni samim sebi, saj je strokovna pomoč zaradi pomanjkanja ustrezno izobraženih za večino ljudi praktično nedostopna, poleg tega so duševne stiske stigmatizirane do te meje, da jih družba tako rekoč enači z norostjo.

De Putterjeva je zato ustanovila sklad Bluemind, ki si prizadeva za ozaveščanje o tem, kako pomembno je duševno zdravje, hkrati pa poskuša pomagati ljudem v duševnih stiskah. Leta 2021 je stekel njihov inovativni projekt, v katerem izobražujejo frizerke, kako prisluhniti in pomagati ljudem v duševnih stiskah oziroma prepoznati, ko jim sami ne morejo več pomagati in je nujna psihiatrična pomoč.

Koncept temelji na opazovanjih, da ljudje tako in tako pogosto pri frizerju spregovorijo o tem, kaj jih teži, se odprejo bolj kot kje drugje. Za frizerske salone, ki so se ustrezno izobrazili za nudenje pomoči, to pomeni tudi konkurenčno prednost. Na tak način so v treh afriških državah, Kamerunu, Togu in Slonokoščeni obali, doslej pomagali že več kot 54.000 ljudem.

Priporočamo