Gonilna sila bienala umetnikov iz Gaze je 26-letni Tasnim Šatat iz Han Junisa. Mlad umetnik se je razstave, ki bo potekala ali v Gazi ali v tujini, domislil, ker tudi v času vojne umetniki v Gazi še vedno ustvarjajo. V svojih delih, bodisi slikah, fotografijah ali instalacijah, zajemajo podobe vojne, kot jih vidijo skozi svoje oči.
Z razstavo želi Šatat s kolegi dokazati, da kljub leto dni trajajoči vojni ne humanost ne ustvarjalni duh v Gazi nista umrla. Četrtina umetnikov iz Gaze je ob začetku vojne uspela zapustiti svojo domovino. Umetniki, ki so ostali v Gazi, želijo svoja dela v tujino poslati preko humanitarnih delavcev ali pa jih bodo posredovali kar v elektronski obliki. Prepričani so, da jim bo s pomočjo tujih galerij to tudi uspelo, ta čas pa skušajo preko spletnega zbiranja sredstev zagotoviti dovolj zagonskega kapitala za bienale.
»Želimo, da bi mednarodne ustanove po vsem svetu te risbe in slike sprejele in jih postavile na ogled. Ne bomo pripovedovali zgodb, ki jih svet že dobro pozna, ampak vam bomo pripovedovali o preporodu teme krivic, pripovedovali vam bomo o življenju sredi smrti,« pravi Šatat.
Umetniki Gaze pravijo, da s svojo umetnostjo svetu sporočajo, da so še vedno živi in da lahko v lastnih delih osvetljujejo vse tamkajšnje dogajanje. Temeljno sporočilo razstave bo, da je človeška volja v boju za preživetje neuničljiva.