Starmer je v svojem govoru zbranim predstavil videnje tega, kar čaka državo v prihodnje, pri čemer je napovedal spremembe na nekaterih področjih. Kot je dejal, je njegova "dolžnost do Britancev, da sprejme potrebne odločitve".
»Spremembe ne smejo pomeniti nič manj kot nacionalno prenovo,« je dejal Starmer in dodal, da ne gre niti za vrnitev na stara pota niti za povsem novo pot, poroča britanski BBC.
»Kratkoročno bo težko, dolgoročno pa je to prava stvar za našo državo in od tega bomo imeli vsi koristi,« je poudaril Starmer na letni konferenci laburistov.
Premier se je v preteklih tednih sicer znašel na udaru kritik med drugim zaradi ukinitve plačil za pomoč starejšim pri računih za ogrevanje med zimo. Pripravo današnje konference pa je zasenčil tudi spor glede daril, ki so jih od podjetij in organizacij sprejeli poslanci, vključno s Starmerjem.
Starmer je sicer prve tedne po prevzemu položaja izkoristil za očitke na račun konservativcev, ki da so pustili državo v zmešnjavi, od javnih financ do nacionalnega zdravstvenega sistema.
Tudi v današnjem govoru ni varčeval s kritikami na račun torijcev. Zagotovil je, da želi povrniti zaupanje v vlado in pokazati ljudem, kaj lahko politika naredi zanje. Dejal je še, da želi po 14 letih kaosa povrniti stabilnost in zmernost.
Starmer se je v govoru na kratko dotaknil tudi zunanjepolitičnih vprašanj, pri čemer je omenil trajajoči konflikt na Bližnjem vzhodu. Pozval je k zadržanosti in umiritvi napetosti na izraelsko-libanonski meji, ponovil pa je tudi svoj poziv k takojšnji prekinitvi ognja v Gazi.