Med današnjim slavnostnim govorom Donalda Trumpa ob vnovični zmagi na predsedniških volitvah v ZDA je na odru nekdo močno izstopal. Govora je seveda o sinu bodočega predsednika ZDA in Slovenke Melanie Trump. Pri višini 2,06 metra je 18-letnik na odru stal za glavo višji od svojega očeta in drugih navzočih. Kljub izstopajoči postavi se Barron Trump zelo redko pojavlja v središču pozornosti.
Rodil se je 20. marca 2006, malo več kot leto po poroki njegovih staršev. Je Trumpov peti otrok in edini otrok Melanie. Otroštvo je preživel v družinskem 'penthousu' na Manhattnu, šolal pa se je v prestižnih zasebnih šolah na zgornji zahodni strani Manhattna. Med Trumpovim prvim mandatom je z Melanio sprva ostal v New Yorku, da bi zaključil šolsko leto, nato pa ga je mati poleti vpisala v episkopalno šolo St. Andrew's v Marylandu. Tedaj sta se Melania in Barron preselila v Belo hišo.
Rdeča nit njegove mladosti je bil dokaj zaščitniški odnos Melanie, ki je Barrona skrbno varovala pred negativnimi vplivi odraščanja v soju žarometov. V ameriških medijih špekulirajo, da je redko pojavljanje Barrona v medijih v veliki meri njena zasluga. Izpostavljajo, da se tudi Melania, če je le mogoče, ne želi izpostavljati v javnosti in da se je trudila ohranjati zasebnost že v času, ko je bila manekenka. Ameriški mediji poročajo, da njen najožji krog praviloma tvorijo izključno družinski člani.
V javnosti angleško, z družino pa slovensko
Čisto vsega vseeno ni mogoče skriti pred javnostjo, zlasti ko gre za otroka ameriškega predsednika. Tekom Trumpovega prvega mandata je Barron postal tarča medijskega in spletnega obrekovanja s strani Trumpovih nasprotnikov. Nekdanja igralka in televizijska osebnost Rosie O'Donnell je med drugim tvitnila, da je Barron avtist, kar je Melania zanikala.
Negativne špekulacije o Barronu so se nadaljevale, stvar pa je postala tako neprimerna, da sta ga v bran vzeli celo Chelsea Clinton, hči Billa in Hillary Clinton, ki je prav tako odraščala v Beli hiši, in Jenna Bush Hager, hči Georga W. Busha in Laure Bush. Chelsea Clinton je tedaj tvitnila: »Skrajni čas je, da mediji in vsi pustijo Barrona Trumpa pri miru in mu dovolijo imeti zasebno otroštvo, ki si ga zasluži.« Podobno je prek družbenih omrežij izrazila tudi Jenna Bush Hager.
Ameriški mediji poročajo, da sta velik pečat na Barronu pustila tudi Melaniina starša, dedek Viktor Knavs in babica Amalija Knavs, ki je umrla januarja letos na Floridi. Oba sta zadnja leta živela v Trumpovem kompleksu Mar-a-Lago na Floridi. Trump je januarja letos med predsedniško kampanjo v Iowi celo omenil, da je za izjemno višino svojega najstniškega sina odgovorna prav pokojna Amalija in vsa hrana, ki jo je pripravljala za vnuka.
Kot sin ameriško-slovenskega zakona je Barron odraščal v okolju, kjer je imel možnost govoriti angleško in slovensko. Melania je glede javne rabe jezika za revijo People pred časom povedala: »Menim, da je bolje, če znaš več jezikov, ko si v Ameriki, pa govoriš angleško.« Kljub temu Barron v zasebnih pogovorih s slovenskimi družinskimi člani po poročanju ameriških medijev govori izključno slovensko.
Melania: Zelo sem ponosna nanj
Po izteku Trumpovega prvega mandata ga je Melania Barrona prepisala na akademijo Oxbridge v Palm Beachu na Floridi, kjer je letos zaključil šolanje in se vpisal na newyorško univerzo NYU, natančneje na poslovno fakulteto Stern School of Business. Polnoletni Barron se je ob odhodu na študij odločil tudi za vrnitev v domačo Trumpovo stolpnico na Manhattnu.
Melania je v nedavnem intervjuju za Fox News povedala, da se je Barron sam odločil za fakulteto in vrnitev v New York. »Zelo sem ponosna, v kaj je odrasel. Na njegovo moč, inteligenco, znanje in dobroto.«
Barronova vpletenost v kampanjo Donalda Trumpa v javnosti ni bila pretirano opazna. Prvič se je na predvolilnem shodu z očetom pojavil julija letos na Floridi. Z odra je Trump ogovoril najmlajšega sina: »Si zelo priljubljen. Morda je bolj priljubljen kot Don in Eric (Trumpova starejša sinova, op. p.). Barron, dobro te je imeti. Imel je tako lepo in lahko življenje. Zdaj se je malenkost spremenilo.«
V zakulisju pa naj bi prav Barron igral pomembno vlogo pri odločitvi, da se Donald Trump tekom tokratne predsedniške kampanje močno posveti podkastom. ABC navaja vire, ki trdijo, da je prav Barron očeta prvi seznanil s tem medijem. Tudi Trumpov pogovor z vplivnežem Loganom Paulom naj bi zrasel na Barronovem zelniku. Posebej pa je Trumpu pri novačenju mladih moških volivcev in pri tem, da so se odpravili na volišča, pomagal intervju z izredno vplivnim podkasterjem Joejem Roganom.
Ni košarkar, ampak nogometaš
Čeprav bi glede na postavo Barrona Trumpa mnogi pričakovali, da bo čez nekaj let v NBA združil moči z Luko Dončićem, pa iz te moke verjetno ne bo kruha. Vsaj glede na trditve Donalda Trumpa. Ta je nedavno v javnosti delil pogovor s sinom. »Rekel sem, da bo košarkar. On pa je odvrnil: 'Oče, imam rad nogomet (ne ameriški nogomet, op. p.).' Mislil sem si: pri tvoji višini se mi zdi košarka bolj primerna zate, ampak ne moreš jih prepričati pri vseh stvareh.«
Pred leti so se na spletu pojavili celo posnetki Barronovih nogometnih veščin. Na igrišču je deloval kot velikan med otroci in močno spominjal na legendarnega angleškega napadalca Petra Croucha, le da je Barron pri osemnajstih letih že pet centimetrov višji.