Nekdanji predsednik Obama je zavračal argumente Trumpovih podpornikov, da je bilo stanje ameriškega gospodarstva v času, ko je ZDA vodil Trump, boljše kot danes. »Trump je nasledil moje dobro gospodarstvo in štiri leta ni počel drugega kot dajal olajšave svojim bogatim prijateljem,« je dejal Obama.

Kritičen je bil tudi do izpostavljanja, da je Trump ljudem v času pandemije covida-19 poslal ček za pomoč ob krizi. »Ček vam je poslal tudi Joe Biden in tudi jaz sem pomagal ljudem v času velike finančne krize. Razlika je le v tem, da se midva nisva podpisala na ček, kot je to storil Trump, ker se zavedava, da ne gre za naju, ampak za vas Američane,« je dejal Obama. Dodal je še, da ZDA ne potrebujejo še štirih let diktatorja, ki bo preganjal svoje nasprotnike.

Legendarni rock glasbenik Springsteen je skupaj z Obamo predvsem opozarjal na nevarnosti ponovne izvolitve Trumpa na položaj predsednika. Pri tem sta navajala nekdanjega šefa kabineta Trumpove vlade generala Johna Kellyja, ki je v intervjuju za New York Times izjavil, da Trump ustreza definiciji fašista.

Trump je kasneje med obiskom pekarne v Las Vegasu zanikal poročila, da je hvalil Hitlerja, in novinarjem dejal, da gre za zgodbe, ki si jih je izmislil Kelly.

Na shodu v Las Vegasu, kjer je govoril dobro uro, je trdil, da v nasprotju s skoraj vsemi javnomnenjskimi raziskavami, ki kažejo, da je tekma izenačena, v Nevadi in drugih ključnih državah veliko vodi pred demokratsko tekmico.

Trump je nastopil tudi na zborovanju v Arizoni, kjer je podobno kot ob inavguraciji leta 2017 ZDA opisal v mračnih tonih in dejal, da je Amerika smetnjak celotnega sveta. Harris je obtožil hudega prelivanja krvi na ameriških tleh, ker da je dovolila invazijo migrantov.

Harris ima danes zborovanje v Teksasu, ki ni med ključnimi državami, saj ankete kažejo na zmago Trumpa, vendar pa bo imela spet zvezdniško podporo pevke Beyonce. Trump bo danes prav tako v Teksasu.

Volitve bodo 5. novembra, vendar pa je doslej predčasno svoj glas oddalo že več kot 30 milijonov ameriških volivcev, poroča ameriška televizijska mreža CNN. Kot dodaja, je predčasno volilo več demokratov kot republikancev, vendar je razlika manjša kot leta 2020. Trump je takrat svoje volivce pozival, naj ne volijo po pošti.

Priporočamo