Andolškov uspeh za njegove bližnje ni presenečenje, saj je priznanja osvojil že na državnih in mednarodnih tekmovanjih iz znanja astronomije, naravoslovja in matematike. V juniju se je udeležil tudi olimpijade iz fizike, ki je potekala v nemškem Hannovru. Na olimpijadi je sodelovalo 180 dijakov iz 38 evropskih in gostujočih držav. Med njimi sta zlato medaljo osvojila tudi dva slovenska dijaka; Alexander Gaydukov z Gimnazije Koper, ki je prejel še nagrado za najboljšo rešitev posamezne teoretične naloge, in Peter Andolšek z Gimnazije Bežigrad.
Po vrnitvi iz Hannovra je Andolšek vodil tudi astronomski tabor Gimnazije Bežigrad, in sicer delavnice, povezane z astronomijo. Tabor je zaključil predčasno, saj je sodeloval tudi na tekmovanju treh dežel iz astronomije in astrofizike v Zagrebu, ki deluje kot predpriprava na olimpijado. Osvojil je prvo mesto.
Za uspeh je potrebno trdo delo
Andolšek si je pred odhodom na Poljsko vzel teden dni oddiha od tekmovanj in ga izkoristil za vaje. »Zmotno je namreč misliti, da fiziko kar znaš. Tako kot se športniki pripravljajo na tekmovanja, se tudi mladi fiziki, le na drugačen način. Gore popisanih listov pričajo o tem, da tekmovanje ni šala in zanj potrebuješ dobro kondicijsko pripravo,« so zapisali njegovi bližnji.
Tokratna medalja je zanj že tretja z olimpijade. Kot so sporočili z ljubljanske fakultete za matematiko in fiziko, je Andolšku uspelo nekaj, kar ni še nobenemu slovenskemu tekmovalcu na olimpijadah iz znanja naravoslovnih ved. Slavil je tudi kot najboljši mladi astronom na svetu.
Slovenija je skupnega zmagovalca na olimpijadi dobila že pred šestimi leti na Tajskem, takrat je naziv prejel Aleksej Jurca. Na letošnji olimpijadi so se sicer dobro odrezali prav vsi člani ekipe.