Ta je obljubila, da bo poskrbela za vsakega prizadetega posameznika in za vsak prizadeti zaselek, zato so bila tudi pričakovanja ljudi velika. Že pred pol leta so šli naši novinarji na najbolj prizadeta območja pogledat, kako poteka obnova, in vajo smo zdaj ponovili ob prvi obletnici poplav.

In sklep? V ljubljanskih Sneberjah, ki so jih lanske poplave povsem opustošile, še vedno čakajo na državo, da predstavi trajno ureditev nasipov, ki je bila obljubljena že v začetku leta. V Medvodah so v zadnjem obdobju največjo oviro pri sanaciji predstavljali dolgi postopki potrjevanja projektov v državni tehnični pisarni (DTP); izvajalce za sanacijo več objektov imajo namreč izbrane že več mesecev, a pred potrditvijo projektov niso mogli začeti delati.

vodna ujma, Savinja, Letuška gmajna, nabrežje, urejanje. Foto: Tatjana Pihlar

V prvih mesecih po poplavah se je še nekaj delalo, zdaj pa v Savinjo postavijo bager le ob večjih dogodkih, da bi bilo videti, kot da se na veliko dela, a v resnici se ne, nam je zaupala Marija Ermenc iz Šentjanža v občini Rečica ob Savinji. Foto: Tatjana Pihlar 

Stanje na terenu po ujmi smo preverili tudi pri Mariji Ermenc iz Šentjanža v občini Rečica ob Savinji. Leto dni po poplavi je razočaranje veliko, saj sta moževa starša od države dobila le malo povrnjene škode, strah pa zaradi del, ki po mnenju sogovornice potekajo prepočasi, ostaja. 

Je pa zato v Škofji Loki leto dni po poplavah stanje na terenu razveseljivo: občinske ekipe delajo dobro in učinkovito, dela potekajo na več gradbiščih hkrati, marsikje pa se obnova že končuje. 

Članek je dostopen samo za naročnike
Članek je dostopen samo za naročnike
Priporočamo