»Moji otroci se v šolo že dolga leta vozijo z avtobusi, a letos je res norišnica. Zaradi prezasedenosti linij se pogosto zgodi, da voznik avtobusa odpelje kar mimo čakajočih na postaji. Ti morajo potem čakati naslednji avtobus in posledično zamudijo prve ure pouka,« opozarja ogorčena mama dveh srednješolcev in študentke, ki se z glavne avtobusne postaje v Kranju vsak delovnik odpeljejo v prestolnico.
Po besedah njene hčere, študentke ljubljanske fakultete za matematiko in fiziko, se je na avtobusnega prevoznika Arriva v jutranjih urah težko zanesti: »Zgodilo se je, da avtobusa sploh ni bilo. Študenti zato kljub zgodnejšim odhodom od doma pogosto zamujamo na predavanja in vaje ter smo prikrajšani, čeprav sami nimamo nikakršnega vpliva na to. Razumem, da tudi vozniki avtobusov nimajo vpliva na razmere na cestah, ni pa mi jasno, zakaj je na Arrivinem voznem redu objavljeno, da v roku pol ure zjutraj odpelje pet avtobusov, v resnici pa s postaje odpeljejo le dva ali trije.«
Tudi študent ljubljanske pravne fakultete iz gorenjske prestolnice je opozoril, da Arrivin avtobus, ki naj bi iz Kranja odpeljal ob 6.25 uri, pogosto sploh ne odpelje oziroma ga na tamkajšnji postaji sploh ni: »Čeprav nas je tam toliko potnikov, da zapolnimo cel avtobus, dodatnih avtobusov ni. Tisti, ki pripelje iz Kranjske Gore ali Bohinja, pa je v Kranju že tako poln, da se zgodi, da nam voznik sploh ne odpre vrat. Če včasih vseeno uspeš priti na avtobus, stojiš do Ljubljane stisnjen kot sardina.«