Srečujem se z različnimi ljudmi in še naprej se bom. Rada se srečujem z ljudmi, ki pridejo spoštljivo, in ljudje v mirovniški delegaciji, kot so jo poimenovali, so intelektualci, ki so ob osamosvajanju tudi gradili to državo. Imajo veliko znanja in izkušenj v mednarodnih odnosih. Med njimi so Spomenka Hribar, Ivo Vajgl, Rudi Rizman, Aurelio Juri, Uroš Lipušček, Mojca Drčar Murko in drugi, in to so ljudje, ki jih izjemno spoštujem zaradi njihovih dejanj in tudi razmišljanja. Konec koncev, ali je slabo sprejeti nekoga, ki si želi, da bi se več govorilo o miru in da bi bila Slovenija bolj aktivna pri politiki miru?

Zadnji odstavek 124. člena naše ustave pravi: Pri zagotavljanju varnosti izhaja država predvsem iz mirovne politike ter kulture miru in nenasilja. Kaj je torej narobe s tem, če si želiš, da bi se začela mirovna politika bolj aktivno vzpostavljati?! Popolnoma nič in dejstvo, da je danes že skoraj bogokletno govoriti o tem, da si želimo čimprejšnjega miru v Ukrajini, kaže, da je kvečjemu nekaj res narobe s tem svetom.

Tudi jaz si želim čimprejšnjega miru v Ukrajini, kako ga doseči, pa je vprašanje za zelo modre politike, ki bodo, resnično upam, tisti, ki se bodo na mirovnih konferencah lotili vzpostavljanja miru, in ne bodo še potencirali konflikta.  Nedelo

Priporočamo