V oskrbi z električno energijo, plinom in paro se je vrednost proizvodnje dvignila za 4,2 odstotka, v predelovalnih dejavnostih za 1,8 odstotka, v rudarstvu pa se je znižala za 1,7 odstotka. Pri izdelkih za investicije se je zvišala za 1,6 odstotka, pri izdelkih za široko porabo za 0,7 odstotka, pri izdelkih za vmesno porabo za 0,4 odstotka.
V prvem četrtletju se je v primerjavi enakim obdobjem lani skupna vrednost industrijske proizvodnje znižala za 4,6 odstotka. Upad je bil posledica zmanjšanja v predelovalnih dejavnostih (za 0,5 odstotka), v rudarstvu (za 34,6 odstotka) ter v oskrbi z električno energijo, plinom in paro (za 39,6 odstotka).
Skupni prihodek od prodaje v industriji je bil marca na mesečni ravni nižji za 1,2 odstotka. Na domačem trgu je upadel za 0,5 odstotka, na tujem trgu pa za 1,6 odstotka. Najbolj se je na mesečni ravni znižal v rudarstvu, in sicer za 5,5 odstotka. V proizvodnji izdelkov za investicije je bil nižji za 2,7 odstotka, v predelovalnih dejavnostih za 1,2 odstotka, pri proizvodnji izdelkov za vmesno porabo pa za 0,3 odstotka. V proizvodnji izdelkov za široko porabo je bil medtem večji za 0,8 odstotka.
Na letni ravni je skupni prihodek od prodaje v industriji pridobil pet odstotkov. Zvišal se je v predelovalnih dejavnostih, in sicer za 5,3 odstotka, v rudarstvu pa se je znižal za 15,8 odstotka. V prvem četrtletju letos se je skupni prihodek od prodaje v primerjavi z enakim obdobjem lani zvišal za 7,1 odstotka.
Vrednost zalog v industrijski proizvodnji je bila za 2,4 odstotka višja kot februarja in za 19,9 odstotka višja kot marca lani. Zaloge na mesečni ravni so bile večje tako v rudarstvu (za 3,5 odstotka) kot v predelovalnih dejavnostih (za 2,4 odstotka). V prvem četrtletju je bila vrednost v primerjavi z lanskim prvim četrtletjem višja za 21 odstotkov.