Usmerjeni so predvsem v pridobivanje takih projektov, kjer so vključeni že od faze idejne zasnove, priprave dokumentacije za gradbeno dovoljenje in izvedbene načrte do izvedbe ter predaje projekta z uporabnim dovoljenjem. Na tej osnovi lahko ponudijo izvedbo projekta na ključ.
Direktor Jure Višček je podjetje ustanovil leta 2009, danes pa podjetje lahko konkurira tudi največjim v panogi. Nekdanji rokometaš kluba Trimo Trebnje, katerega podpredsednik je še danes, pravi, da je zanj vsakodnevni izziv pridobivanje čedalje večjih projektov. "Zelo sem tekmovalen, ko si v glavo vpičim nek projekt, razmišljam skoraj samo še o tem, kako ga pridobiti oziroma kako ga čim bolje izpeljati." Način razmišljanja, ki ga zlahka pripišemo nekdanjemu aktivnemu športniku. Ki, mimogrede, še danes vsak dan vstane ob petih zjutraj in še pred prihodom v službo preteče od osem do deset kilometrov, čemur sledi še po sto trebušnjakov in sklec.
Težkih časov se ne bojijo
"Začeli smo s strehami in fasadami, potem pa smo svojo dejavnost širili," v svoji pisarni sredi blagih dolenjskih gričev pravi ustanovitelj in direktor podjetja, ki se je v zadnjem obdobju podalo tudi v stanovanjsko gradnjo. Doslej je njihovo glavno dejavnost podjetja predstavljala izvedba krovskih, kleparskih, fasaderskih in ključavničarskih del. V zadnjih letih približno polovico prihodkov predstavljajo gradbeno-obrtniški projekti, ki jih izvedejo v celoti. Tako so v lanskem letu 14 milijonov evrov prihodkov ustvarili iz inženiringa in 12 milijonov iz krovsko-kleparskega dela.
Pri vseh projektih poskrbijo za organizacijo transporta in gradbene mehanizacije ter pripravijo ekipo za izvedbo posameznih del, kar jim omogoča, da je montaža opravljena hitro in kakovostno. Z napredno arhitekturno zasnovo, usklajenim načrtovanjem in usklajevanjem vseh udeležencev ter odlično organizacijo zagotavljajo doseganje standardov trajnostne gradnje. Zbiranje investicijske dokumentacije, iskanje izvajalcev, izbiranje gradbenih materialov ter skrb, da bo gradnja končana v roku in brez podražitve, prevzamejo sami. Na gradbenem delu konkurirajo z rešitvijo in optimizacijami pri projektu, tako da kupec dobi več za nižjo ceno. Podjetje deluje samo na slovenskem trgu, ker trenutno še ne vidijo potrebe po širitvi na tuje trge.
Med večjimi projekti, ki so jih izvedli, so proizvodno-skladiščni in poslovni prostori podjetja TEM Čatež, Lidlovo skladišče v Arji vasi, logistični center Kuehne + Nagel na Brniku, Eltas Šentjernej, Klas metal (Brnik), Intec (Tržič) in logistični center Kobal v Zalogu. Največ projektov zajema gradnjo poslovnih, skladiščnih in proizvodnih prostorov.
Jure Višček trenutno opaža zatišje v gradbeništvu zaradi previdnosti podjetij pri investiranju. Kupci gredo bolj v dograditve, renovacije in ne toliko v novogradnje oziroma večje investicije. "Težki časi prihajajo, o tem ni dvoma," pravi. "A ko bodo prišli, se za nas ne bojim, saj nam tudi delanje nadstreškov ni pod častjo. Bomo pač zmanjšali obseg poslovanja in se novim razmeram prilagodili." Za zdaj so v podjetju sicer zasedeni do naslednjega leta. Direktor v prihodnosti vidi veliko priložnosti v energetskih sanacijah objektov, sploh streh, in nameščanju sončnih elektrarn. Tudi sami so energetsko samozadostni, saj imajo na strehi sončno elektrarno, investicijo vanjo so v šestih letih odplačali.
Zaposleni so zadovoljni in ne odhajajo
V podjetju je trenutno zaposlenih dobrih 20 ljudi, večina je inženirjev, "imamo pa zaposlenega tudi učitelja športne vzgoje," pravi Višček. Fluktuacije zaposlenih je malo, ljudje so v podjetju zadovoljni in iz njega v glavnem ne odhajajo. K temu jih spodbuja dobro plačilo, tudi pogodbe o zaposlitvi so stimulativne in spodbujajo doseganje dobrih rezultatov. V podjetju gradijo tudi na neformalnih odnosih, tako so se letos prvič odpravili na sindikalni izlet in sicer v Sarajevo. Direktor je do zaposlenih in do sebe zahteven, še posebej pa ga iz tira spravi, če posel opravijo, potem pa ga ne znajo obračunati, pravi. Vse odločitve gredo sicer skozi njegovo pisarno, kar je svojevrstna hiba, se zaveda tudi sam. Jasno mu je namreč, da z rastjo podjetja narašča tudi obremenjenost direktorja in da bo moral delati na zaupanju v sodelavce. A za zdaj je tako kot je, pravi, zaradi česar si tudi daljšega dopusta ne more privoščiti. "Če grem za pet dni, me v pisarni pričaka kup papirjev od petih dni. Če bi šel za 15 dni, bi bil kup trikrat višji."V delu podjetja sodeluje tudi hči Vita, trenutno magistrska študentka gradbeništva. Sin Lovro je rokometaš, član rokometnega kluba Trimo Trebnje, kjer je v preteklosti igral tudi oče.