Rast je družba lani zabeležila na vseh blagovnih skupinah, pri kontejnerjih in avtomobilih sta bila presežena tudi dva zgodovinska mejnika - milijon kontejnerskih enot in 800.000 avtomobilov, je Luka Koper objavila na spletnih straneh Ljubljanske borze. Kot glavni razlog za rekordne številke v pretovoru vozil je družba konec lanskega leta navedla dodatne posle oziroma preusmeritev določenih količin iz severa Evrope na koprsko pristanišče.
Rekordne rezultate v Luki med drugim spremljajo številne naložbe v dodatne skladiščne kapacitete, ki so jih v družbi zagotovili v zadnjih letih. Kot so pojasnili, se investicijski ciklus nadaljuje, predvsem v zaledju tretjega bazena.
Da so poslovni rezultati izjemno uspešni, so v Luki navedli že ob objavi devetmesečnega poročila. Na ravni skupine je tedaj Luka zabeležila 59,3 milijona evrov čistega dobička, kar je 164 odstotkov več kot v enakem predlanskem obdobju.
Leto 2022 je, kot so tedaj zapisali v podjetju, zaznamovala predvsem vojna v Ukrajini, ki je v začetku drugega četrtletja spremenila geopolitične razmere in vplivala na gospodarska gibanja. Neposredna izpostavljenost skupine Luka Koper do Rusije in Ukrajine je sicer po njihovih pojasnilih razmeroma majhna, saj je obseg pretovora, ki je namenjen za trg Ukrajine in Rusije, zanemarljiv.