Torej gre za denarnice, ki imajo v lasti vsaj 0,1 odstotka količine bitcoina v obtoku, kar po trenutnih cenah znaša dobro milijardo ameriških dolarjev. Takšne denarnice so skupno gledano dokupile 84.000 bitcoinov oziroma za 5,4 milijarde dolarjev omenjene kriptovalute.

Za omenjeno akumulacijo je bilo značilno kupovanje v začetku julija, ko je cena padla pod 55.000 dolarjev, in kupovanje ob kratkih premorih pri kasnejšem okrevanju na 69.000 dolarjev. Strateško kopičenje verjetno kaže na močno prepričanje, da se bo podaljšana faza konsolidacije med 50.000 in 70.000 dolarji sčasoma končala z nadaljevanjem bikovskega trenda.

Tether si lasti več ameriškega dolga od denimo Nemčije, Avstralije in Združenih arabskih emiratov.

Z začetkom trgovanja ETF-skladov je velik mejnik dosegla tudi druga največja kriptovaluta ether. Prvi dan trgovanja je bil precej uspešen. Trgovanje je skupno gledano preseglo milijardo ameriških dolarjev; skladi so skupno gledano beležili 107 milijonov dolarjev neto prilivov. Spet se ponavlja zgodba s preoblikovanjem GrayScale Trusta v ETF, na podlagi tega je bilo prvi dan trgovanja iz Trusta odlivov za okoli 480 milijonov dolarjev. Na dolgi rok je torej sprejetje ETF pozitivno za ceno ethra. Tudi začetek trgovanja bi sam ocenil kot dober. Čeprav je vpliv GreyScale Trusta še vedno močan, so ETF-skladi več dni v zadnjem tednu beležili neto odliv.

Zanimiv je tudi vpogled v poslovanje največjega izdajatelja stabilnih kovancev Tether, ki je bil v preteklosti večkrat deležen kritik o netransparentnosti in posledično nezaupanja. Tether je v sredo poročal o »rekordnih« 5,2 milijarde dolarjev čistega dobička v prvi polovici leta 2024, medtem ko se je tržna vrednost njegove vodilne stabilne kriptovalute (USDT) povzpela na nove rekordne vrednosti; trenutno znaša slabih 115 milijard dolarjev. Podjetje je sporočilo, da je v drugem četrtletju letošnjega leta ustvarilo 1,3 milijarde dolarjev čistega dobička iz poslovanja. Del teh dobičkov je bil ponovno vložen v »strateške projekte«. Tether lahko za jamstvo stabilnega kovanca kupuje ameriške obveznice, zaradi visokih obrestnih mer je podjetje v zadnjih dveh letih poslovalo rekordno. Zanimiv je podatek, da ima podjetje za 97,6 milijarde dolarjev ameriškega dolga (obveznice in menice), kar bi podjetje uvrstilo na 18. mesto med državami. Torej si lastijo več ameriškega dolga od denimo Nemčije, Avstralije in Združenih arabskih emiratov. 

Priporočamo