Glavno področje Elnetovega dela je načrtovanje in izvedba elektroinštalacij. Izvajajo jako- in šibkotočne inštalacije v poslovnih in stanovanjskih objektih. Na podlagi zasnove (arhitekt, projektant elektroinštalacij) izvedejo elektroinštalacije – kable, vtičnice, stikala … Podjetje ima različne, tudi stalne naročnike, večinoma poslovne, sodeluje pa tako s podjetji, ustanovami s področja šolstva, zdravstva in javne uprave ter bankami kot fizičnimi strankami. Reference imajo tudi v tujini. V zadnjih petih letih je podjetje začelo postavljati tudi sončne elektrarne, polnilnice za električna vozila in baterijske hranilnike energije.

Prelomnica partnerstvo s slovenskim koncernom vozil

Podjetje je začelo delovati leta 1998 z dvema zaposlenima z dejavnostjo, ki jo še danes opravlja; dejavnosti so počasi širili. Lastnik in direktor je Matjaž Vidmar, ki podjetje vodi 27 let. Ena od večjih prelomnic v poslovanju Elneta je bilo partnerstvo s Porsche Slovenija. Pred petimi leti je Elnet povabilo k sodelovanju na področju elektromobilnosti oziroma postavljanja polnilnic za električna vozila. Pri tem se podjetje povezuje s partnerjem – združenjem evropskih avtomobilskih proizvajalcev. Na svojem področju dela se srečujejo z veliko konkurence, vendar sta njihovi prednosti kakovost storitev in pošten odnos do strank, kar se po prepričanju Matjaža Vidmarja dolgoročno povrne. Dobaviteljem, podizvajalcem in partnerjem redno plačujejo, z vsemi imajo dolgoletne odnose.

Elnet na kratko

Sedež: Izlake

Direktor: Matjaž Vidmar

Prihodki leta 2023:
7,111 milijona evrov

Indeks rasti 2018–2023: 243

Število zaposlenih leta 2023: 21

Dodana vrednost na zaposlenega leta 2023: 76.370 evrov

Vizija podjetja je končati dela v pogodbenih rokih z visoko kakovostjo izvedenih del. Tako so pri številnih naročnikih pridobili zaupanje in so za njih zanesljiv in kakovosten partner. Konkurenco pozdravljajo, sebe pa nikoli ne vidijo kot konkurente. Matjaž Vidmar ima veliko prijateljev med sorodnimi podjetji. »Nikoli ne veš, koga boš kdaj potreboval,« pravi. Pogosto si pomagajo pri večjih projektih. Njihovi dobavitelji so zelo razpršeni in niso odvisni le od enega. Raje imajo lokalne oziroma slovenske proizvajalce, s katerimi imajo dobre odnose. Lastnega razvoja nimajo, ker so skoraj stoodstotno montažno oziroma storitveno podjetje, prav tako nimajo proizvodnje, razen kadar je del montažnega dela. Potencial za nadaljnji razvoj vidijo v elektromobilnosti, ki je v vzponu, vendar na tem področju ni takšne rasti, kot je bila pričakovana.

Ponosni na nove poslovne prostore

Podjetje vseskozi sledi svoji poslovni viziji in nenehno posodablja, usposablja in nadgrajuje opremo ter izobražuje svoj kader. V letu 2020 so se preselili v nove poslovne prostore, na katere so še posebno ponosni in so odraz njihove rasti v letih obstoja. »Naši zaposleni so zagotovilo za uspešno in trdno prihodnost podjetja,« pove Matjaž Vidmar in nadaljuje, da večina zaposlenih prihaja iz neposredne okolice. V podjetju dela tudi njegova žena, ki vodi kadrovsko področje in finančno službo. Imajo zelo nizko fluktuacijo, povprečna starost zaposlenih pa je 38 let. Veliko vlagajo v izobraževanje, tako v Sloveniji in tujini, izpostavljajo pa pomanjkanje kadrov. V Zasavju deluje tehnična šola s programom elektrotehnik, vendar se večina dijakov odloči za študij. Kadra ne najdejo niti na območju nekdanje Jugoslavije. Otroke zaposlenih, ki pri njih opravljali prakso, zato spodbujajo, da ostanejo pri njih.

Priporočamo