Zlata priznanja so letos prejele družbe Acroni, Danfoss Trata, Domel, Gorenje, Kovinoplastika Lož, Melamin in BSH Hišni aparati. Prejemniki srebrnih priznanj so družbe Atech elektronika, BSH Hišni aparati, Elti, ETI elektroelement, Hidia inštitut klima, Hyb, Impol, Krka, Metal RAvne, Primat tovarna kovinske opreme ter Svetloba, bronasta priznanja pa so dobila podjetja Biro M-14, domel, EPIC, Hidria AET, Infotehna, Iskara Avtoelektrika, Kolektor LIV, Lafarge cement, Perutnina Ptuj, SIP Strojna industrija in varstroj. Diplome pa so prejele družbe Cinkarna, Comet, ETI Elektroelement, Fonaterm, HTZ Velenje, Ino Brežice, Kanja Brege, Lesna TIP Otiški vrh, Nieros Metal, Selekt ter Uroš Maklič in Konrad Ajster.
Direktor GZS Samo Hribar Milič je ob tej priložnosti povedal, da "večja inovativnost Slovenije po vsej verjetnosti ne bi rešila pred krizo. Konec koncev je Japonska izredno inovativna, pa je v velikih težavah. Nedvomno pa bo večja inovativnost pripomogla k hitrejšemu izhodu iz krize in večji konkurenčnosti slovenskega gospodarstva."
V okviru podelitve priznanj je potekala tudi konferenca o uvajanju inovativne kulture v podjetja. Borut Likar s koprske fakultete za management, ki je bil tudi predsednik strokovne komisije, je ob tem dejal, da Slovenija svojih inovacijskih potencialov ne izkorišča tako dobro, kot bi jih lahko oziroma slabše kot druge članice Evropske unije. "Da bi dosegli še večjo inovativnost in gospodarsko učinkovitost, je treba več vlagati v mlade, ki bodo čez leta ključni kadri podjetja. S tem bi morali začeti že v vrtcu," je prepričan Likar.