Pomožni nogometni igrišči, ki ju je Mestna občina Ljubljana zgradila leta 2020, bosta kmalu dobili še paviljon. Občina je te dni objavila javno naročilo, s katerim išče izvajalca, ki bo zgradil okoli 157 kvadratnih metrov velik paviljon. Namenjen bo uporabnikom nogometnih igrišč in bo vključeval dve garderobi, sobo za sodnika in trenerja, klubske prostore in prostor za prvo pomoč, sanitarije za igralce in obiskovalce, servisne prostore ter tudi nadkrit zunanji prostor. Dokumentacija za pridobitev gradbenega dovoljenja kaže, da bo šlo za pritličen objekt s streho z rahlim naklonom, ki bo urejena kot zelena streha.
Paviljon bo občina umestila severno od pomožnih nogometnih igrišč, in sicer med igrišča in bližnji gozdiček. Za gradnjo in nadzor slednje ima občina v veljavnem proračunu zagotovljenih 750.000 evrov. Spomnimo, za gradnjo pomožnih igrišč velikosti 106 krat 66 metrov in 106 krat 58,5 metra je občina družbama CVP in Lesnina MG Oprema plačala nekaj več kot 2,4 milijona evrov, skupaj z davkom na dodano vrednost.
Nadaljevanje gradnje trgovskega centra negotovo
Spomladi 2020, ko se je zaključevala gradnja prvih pomožnih nogometnih igrišč, so na ljubljanski občini dejali, da je gradnja paviljona z garderobami in še enega vadbenega igrišča predvidena sočasno z gradnjo strehe nad trgovskim centrom Stožice in izvedbo zunanje ureditve parkovnih površin. Glede na to, da so sedaj objavili javno naročilo za izbor izvajalca, so se na občini očitno odločili, da z gradnjo paviljona vendarle ne bodo čakali do začetka urejanja vseh zunanjih površin okoli športnega centra Stožice. Ureditev vseh teh površin je namreč v prvi vrsti odvisna od lastnice nedokončanega nakupovalnega središča, družbe Rastoder. Dokler slednja ne bo dokončala svojega dela kompleksa, tudi občina na strehi nakupovalnega središča ne bo mogla dokončati javnih površin.
V družbi Rastoder smo aprila letos preverjali, kako kaže z morebitnim nadaljevanjem stoženskega projekta, vendar odgovora na to vprašanje niso mogli dati. Pojasnili so, da so začeli skrbni pregled izvedenih del znotraj objekta, ker je projekt Stožice daljše obdobje miroval. Ker je bil pregled v začetni fazi, nadaljnjih korakov niso mogli napovedovati. Zagotovili pa so, da bodo javnost o morebitnih pomembnih prelomnih točkah obveščali, saj se zavedajo velikega javnega interesa za stoženski projekt.
Jasno je, da bo za uspešen zaključek tega kompleksa potrebno sodelovanje med družbo v lasti poslovneža Izeta Rastoderja in Mestno občino Ljubljana. A kot so pojasnili na občini, pogovori med njimi trenutno ne potekajo. So pa na občini dodali, da si želijo čimprejšnjega zaključka zasebnega dela Stožic, saj bo le tako kompleks zaživel v popolnosti.
Rolkarski park še brez opreme
Čeprav je minilo že več kot dve leti in pol, odkar je Mesta občina Ljubljana sklenila pogodbo za gradnjo rolkarskega parka v Stožicah, bo ta predvidoma šele letošnjo jesen odprl svoja vrata. Občina je najprej kar nekaj zamude pridelala v času ureditve prostora, namenjenega tej športni dejavnosti. Sedaj mora prostor še ustrezno opremiti, a je na javno naročilo za dobavo in montažo opreme dobila tri previsoke ponudbe. Najnižja je bila ponudba družbe Modro, ki je ponudila, da naročena dela izvede za ceno 490.838 evrov brez davka, a je bila, kot kaže, tudi ta ponudba previsoka. Občina se bo s trojico ponudnikov o ceni še pogajala.