»Zjutraj jih spustijo iz ograde. Največ se zadržujejo okoli blokov v Škerjančevi ulici in Ulici Polonce Čude, vidne so bile tudi v Jakčevi ulici in ob Zaloški cesti,« je v dopisu, ki ga je prejel svetnik Aleš Primc, zapisala občanka. Gosi naj bi se zadrževale tudi na otroškem igrišču, pločnikih, sprehajalnih poteh ob Ljubljanici in zelenicah. Občanka navaja, da se marsikdo temu območju izogiba zaradi številnih iztrebkov in strahu pred gosmi, ki se zaganjajo v ljudi in pse. Izpostavila je tudi vprašanje, kako se skrb za gosi kot domače živali v mestnem okolju razlikuje od psov, za katere veljajo natančna pravila.
Težave z gosmi v Štepanjskem naselju so potrdili na Mestni občini Ljubljana (MOL), kjer so v preteklih tednih dobili več podobnih pisnih prijav in telefonskih klicev. Kot so pojasnili v odgovoru, inšpektorat MOL nima pristojnosti ukrepanja, zato so po pregledu prijav in seznanitvi z aktualno problematiko zadevo odstopili v reševanje veterinarski in kmetijski inšpekciji.
Veterinarska inšpekcija je po prijavi MOL opravila več nadzorov v Štepanjskem naselju, a nepravilnosti, ki bi jih lahko opredelila veterinarska inšpekcija, ni odkrila. Vse prijavitelje zato pozivajo k podaji izjave o neposrednem napadu gosi na prebivalce naselja, saj za zdaj konkretnih prijav posameznikov niso evidentirali. Nobene prijave o napadu gosi niso prejeli niti na policiji. Na mestni občini so o problematiki govorili tudi s kmetijsko inšpekcijo, ki kljub temu, da je s primerom seznanjena, vzvoda za ukrepanje ne vidi. Problem bodo v prihodnosti še dodatno preučili.