Gorenja vas. Skoraj sto ambicioznih mladih in njihovih staršev, gradbenikov, strojnikov, kamnosekov in ekonomistov se je zbralo na letošnjem tradicionalnem informativnem dnevu podjetja Marmor Hotavlje z več kot 300-letno tradicijo. Rdeča nit dogodka je bila predstavitev poklicev v praksi: zbranim so skozi tematske delavnice predstavili, kako izvajajo različne projekte od začetne ideje do končne izvedbe, in kateri poklici sodelujejo pri tem. »Mladi so največ zanimanja pokazali za kalkulacije in tehnologijo, delo z najnovejšimi stroji kot strojni operaterji, fino ročno delo v delavnici ter delo na terenu. Veliko zanimanja je bilo tudi za delo v nabavi, delo projektnih vodij in delo na megajahtah v ladjedelnicah, saj je z njimi zaradi narave dela povezano tudi veliko službenih poti,« so pojasnili v podjetju, kjer se nenehno razvijajo in rastejo.

Trenutno je tam zaposlenih 160 ljudi, a kot pravijo v vodstvu, vselej potrebujejo tudi nove sodelavce ter spodbujajo prehajanje med delovnimi mesti in napredovanja. »Iščemo ljudi z željo po nenehnem učenju in proaktivnosti ter tiste, ki se želijo dela priučiti. Iščemo različne profile, kot so gradbeniki, strojniki, lesarji in tako dalje,« je zaupala vodja kadrovske službe Klara Baran Babnik.

Nove sodelavce usmerja mentor

V podjetju sodelujejo s svetovno znanimi in uveljavljenimi arhitekti, oblikovalci in znanimi osebnostmi ter zaposlitev ponujajo različnim profilom poklicev s strojne, gradbene in lesne smeri (poklicne in srednje šole ter univerzitetne smeri), ekonomisti, organizatorji dela ter še veliko drugih. Pri iskanju novih sodelavcev stavijo na odgovornost do dela, delovne navade ter pripravljenost do učenja in spoznavanja novih stvari. Vsakemu novemu sodelavcu ne glede na izobrazbo in starost dodelijo mentorja, ki ga uči in spremlja ter skrbi za njegov razvoj.

»Učencem in dijakom omogočamo vajeništvo, dijaško prakso, počitniško delo prek študentskega servisa ter kadrovske štipendije. Pri teh uporabljamo novejše prakse, pri katerih breme poplačila kadrovske štipendije v primeru, da štipendist zamenja podjetje, prevzame podjetje, kjer se zaposli. V takem primeru štipendistu štipendije ni treba vračati,« je poudarila Klara Baran Babnik. 

Priporočamo