V javnosti še vedno odmeva nova družinska tragedija, do katere je prišlo v soboto malo po 21. uri na Koroškem v eni od hiš na območju Dravograda. Včeraj je Milan Vogrinec, vodja celjskih kriminalistov na Policijski upravi Celje, razkril nekaj podrobnosti in okoliščin tragičnega dogodka, zaradi katerega sta dva mladoletna otroka ostala brez mame in tako rekoč tudi brez očeta, saj slednjemu zaradi umora grozi najmanj 15 in največ 30 let zaporne kazni.
»Policisti so bili na kraju v zelo kratkem času, dejansko le štiri minute po tem, ko so jih o nenavadnem dogajanju v hiši na območju Dravograda obvestili iz Regijskega centra za obveščanje, kamor je poklical občan. V hiši sta policista našla žensko, ki ni kazala znakov življenja. Prav tako je v času njunega prihoda v hiši bil osumljeni, ki sta mu odvzela prostost in se takoj nato lotila oživljanja ženske in ji dajala prvo pomoč vse do prihoda reševalne ekipe,« je povedal Vogrinec. Kot je še dejal, so si kraja kaznivega dejanja ogledali celjski kriminalisti, na kraj pa sta prišli tudi preiskovalna sodnica in okrožna državna tožilka.
Uporabil svoj ključ
»Ugotovili smo, da je 38-letni moški kljub izrečenemu ukrepu prepovedi približevanja vstopil v stanovanjsko hišo, ki jo je odklenil s svojim originalnim ključem, saj sledi vloma ni bilo opaziti. Njegova 33-letna partnerka je bila takrat v hiši sama, na srečo njunih mladoletnih otrok v njej ni bilo, zatem se je fizično lotil svoje partnerke, ki je naslednje jutro v slovenjegraški bolnišnici poškodbam podlegla,« je povedal Vogrinec. Razkril je tudi, da je 33-letna žrtev, gre za Sabino P., prvič prijavila partnersko nasilje v družini, torej 38-letnega Roberta P., 13. aprila letos. Pred tem omenjenega nikoli niso obravnavali, njegova kartoteka na policiji je bila prazna.
Zvečer so se oglasili policisti
»Ko je partnerka prvič prijavila nasilje, smo o tem obvestili tudi okrožno državno tožilstvo. A razlogov, da bi mu takrat odredili pripor, ni bilo, so mu pa izrekli ukrep prepovedi približevanja, ki bi se iztekel 12. junija. To pomeni, da je osumljeni vstopil v hišo kljub veljavni prepovedi,« je še razkril Vogrinec. Dodal je, da policisti v takih primerih izvajajo rutinske kontrole in to najmanj enkrat na dan. Ironija je, da so bili na kraju dogodka tudi v soboto zvečer okoli 19. ure, torej le dve uri pred tem, ko je prišlo do tragedije. Do takrat osumljeni ni kršil ukrepa prepovedi približevanja, niti ni o tem policije obvestila oškodovanka. »Motiv za dejanje pa naj bi bilo ljubosumje,« je še razkril Vogrinec.
Na območju Policijske uprave Celje so sicer letos do konca aprila izrekli 74 ukrepov prepovedi približevanja, lani v enakem obdobju pa 83. V celotnem lanskem letu so izrekli 260 ukrepov prepovedi približevanja, v letu 2020 pa 287, kar kaže, da se število nasilnih kaznivih dejanj povečuje. Letos so na območju PU Celje poleg umora na območju Dravograda obravnavali tudi poskus uboja 7. januarja v Celju. Tega je osumljen 37-letni zobozdravnik Ivan Rajević, ki je na Savinjski cesti v Celju z nožem napadel nekdanjo partnerko in jo hudo poškodoval.