Nacionalni preiskovalni urad nadaljuje preiskavo petkovega umora na Poti za Brdom, kjer je pod več streli umrl član balkanskega podzemlja Satko Zovko, ki naj bi si v preteklosti nakopal večje število sovražnikov. Že v preteklosti je bil zato tarča groženj s smrtjo, zaradi česar so ga po naših neuradnih informacijah nekaj časa varovali tudi slovenski policisti. Toda kot smo poročali, se je bosanski državljan, ki se je pogosto gibal tudi v Ljubljani, policijski zaščiti sam odrekel, saj ga je utesnjevala. Zovko naj bi bil namreč v zadnjem času »kriminalno aktiven«, zaradi česar ni hotel sodelovati s policijo.
Po naših informacijah je bil tudi močno zadolžen, poplačilo dolgov pa naj bi upnikom obljubljal že dlje časa. Med drugim naj bi zagotavljal, da si obeta zaslužek s preprodajo orožja. Za nameček je bil odvisen od iger na srečo, tudi večer pred umorom pa naj bi v igralnici Mons izgubil večjo vsoto.
Občasno sodeloval s preiskovalci
Zovko, ki se je v preteklosti pisal Kekić, je sicer v preteklosti občasno sodeloval z organi odkrivanja in pregona. Za pričo je bil med drugim predlagan na sojenju nekdanji vpisničarki na specializiranem državnem tožilstvu Tanji Tolimir, ki naj bi izdajala tajne podatke članom slovenske celice kavaškega klana. Prav on naj bi slišal, kako naj bi Klemen Kadivec, domnevni šef celice, prihajal do zaupnih podatkov policije in tožilstva še v predkazenskem postopku. Po poročanju bosanskih medijev pa je bil Zovko tudi pomembna priča na sojenju članu škaljarskega klana (gre za rivalsko združbo kavaškemu klanu) Dinu Muzaferoviću z vzdevkom Cezar.
Čeprav naj bi se Zovko zavedal ogroženosti, ni hotel policijske zaščite, kar pri članih organiziranega kriminala sicer ni redkost. Po naših neuradnih informacijah naj bi se v preteklosti policijski zaščiti odrekel tudi Žarko Tešanović, ki so ga pripadniki kavaškega klana v preteklosti že poskušali umoriti in ostaja edini še živeči izmed štirih vpletenih v tatvino za poldrugi milijon evrov kokaina. Novembra 2019 se je ugrabitvi (in gotovi smrti) izognil, ker so mimoidoči slišali njegovo vpitje in poklicali policijo, ki je bila v bližini. Da je še vedno na listi za odstrel, priča tudi poletno dogajanje na Obali, kjer so kriminalisti pri Belem Križu nad Piranom aretirali tri osumljence (domačina in dva člana kavaškega klana iz Črne gore), ki naj bi načrtovali umor Tešanovića. Toda aretirane so morali izpustiti, saj v hišnih preiskavah niso našli dovolj dokazov, da bi tožilstvo za osumljene lahko predlagalo pripor.