Skladišča zemeljskega plina po Evropi so skoraj do vrha polna, evropski voditelji so se zavzeli za omejevanje cen, in te so močno padle. No, plin je še vedno drag, a je prvič po juniju njegova cena na borzi nižja od 100 evrov za MWh. Iz bruseljskih logov je včeraj prišla vest, da se je luksemburški minister za energijo celo malce pošalil in dejal, da bi morali cene plina omejiti še navzdol. To je seveda povsem logično.

Ekonomsko poučeni bralci se boste spomnili, kakšna zmeda je bila s ceno nafte med koronskim zaprtjem, ko so naftne družbe zaradi polnih skladišč trgovcev tekoče zlato ponujale praktično zastonj, da bi ga le kdo odpeljal … No, hec je bil v tem, da na bencinskih črpalkah bencin za končnega uporabnika še zdaleč ni bil zastonj, pa čeprav smo mnogi pričakovali, da nam bo trgovec poleg brezplačnega tanka bencina dal še kavico za na pot, da ga le odpeljemo.

Ne bojte se, tudi s plinom se to ne bo zgodilo. Cena lahko strmoglavi na dno, pa boste zanj pozimi še vedno plačevali visoke zneske. Pametnejši od nas bodo to gotovo znali razložiti. Saj so takrat pri bencinu tudi. 

Priporočamo