Neobičajno pa je, da se je v svojem kratkem mandatu predsednica že drugič srečala s papežem, kot da bi bil Vatikan ne vem kako pomembna gospodarska ali politična država. Še bolj neobičajno pa je, da se je, kar navaja Šurla, sestala tudi z velikim mojstrom Suverenega malteškega viteškega reda, česar pa iz drugih medijev ni bilo zaznati; lahko, da sem spregledal. V delegaciji pri papežu je bila tudi Vesna Drole, vodja službe za komuniciranje in protokol v uradu predsednice republike, ki je v ta urad prišla »v paketu« s Tatjano Bobnar. Poznavalci političnega zakulisja vedo, da gre za omrežje, v katerem deluje Marko Pogorevc in njegova bivša žena Tamara Lah, ki je dolgoletna članica malteškega reda v Sloveniji. Tatjana Bobnar in Vesna Drole pa veljata za dolgoletni prijateljici bivših zakoncev Pogorevc. Iz vseh teh povezav Šurla sklepa, da je urad predsednice »glavna postojanka globoke države«, od koder streljajo z vsemi topovi po premierju Robertu Golobu, notranjemu ministru Poklukarju in generalnemu direktorju policije Senadu Jušiču.
Šurla še pravi, da gre za totalen spopad za nadzor nad policijo, kjer je prej omenjeno omrežje pod sedanjo vlado izgubilo del svojega vpliva. Trgovanje z vplivom ali lobiranje pa je lahko donosen posel. Tatjana Bobnar, pravi Šurla, da je tempirana bomba »globoke države« za Roberta Goloba. Da njun konflikt ni samo osebna narave, ampak ima tudi politično ozadje; to že dolgo menim sam.
Šurla meni tudi, da ko bodo »strici iz ozadja« premierja dokončno politično odpisali, ko bo potrebno narediti prostor za »nov obraz«, Golob ne bo dobil samo »porcije« v KPK ampak tudi obtožnico. Kar me pa najbolj preseneča pa je, da ima ključe do morebitnih predčasnih volitev Milan Kučan, tako Šurla.
Grozljivo se mi zdi, da v Sloveniji, ki se deklarira za demokratično državo, bolj deluje »globoka država« kot prava. Čemu potem služijo državnozborske volitve? Ali so samo okras, da se lahko hvalimo, češ, imamo demokracijo? Razumem medstrankarske boje, ki jim gre za oblast, samo za oblast, leve in desne. Vsi veliko obljubljajo, a zelo malo naredijo, ali nič. Vsaka opozicija vedno do skrajnosti kritizira delo pozicije, tudi če ni čisto tako in obljublja, kako da bo boljše, ko bodo oni na oblasti. To so stare lajne ki pa jih državljani v 4 letih ali še prej pozabimo in gremo zopet na volitve - limanice. Vse to še razumem, saj je po celem svetu podobno ali še slabše. Ne morem pa sprejeti dejstva, ki ga navaja Šurla, o globoki državi. O globoki državi v vrhu političnega delovanja. Da se trudi predsednica države spodnesti predsednika vlade s pomočjo omrežij in lobijev, pri tem pa ji pomaga Kučan. Ne, toliko ne spremljam politike in če je res, kot pravi Šurla, potem sem lahko samo razočaran.
Po vsem tem bolj verjamem, da je v sporu Golob – Bobnarjeva kriva Bobnarjeva in upam, da se bo to tudi dokazalo.
Milan Januška, Slovenj Gradec